Leírás
A Cercis chinensis Avondale / Kínai júdásfa, alacsony lombhullató bokor vagy több törzsű fa. Sötétrózsaszín virágzatát tavasszal, rügyfakadás előtt, a másodéves ágakon és a törzsön is tömegesen hozza. Levélzete szív alakú, fénylő sötétzöld.
Napos, félárnyékos, meleg fekvést, jó vízelvezetésű, humuszban gazdag talajt kedveli. Az átültetést rosszul tűri. Hosszú száraz időszakokban nem árt öntözni, különösen a fiatal példányokat.
Kedvelt dísznövény. Szoliternek ültetik.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 3m |
| Növény várható szélessége m | 3m |
| Télállósági zőna | 7a -17.8 °C |