Leírás
A Buddleia alternifolia / Korai nyáriorgona, 2-4 m magas, terebélyes, lombhullató cserje ívesen lehajló ágvégekkel. Levele kicsi, keskeny lándzsás sötétzöld. Illatos liláskék bugavirágzat, gömbölyded csomókban, júniusban nyílik. Virág nélkül is igen mutatós.
Napfényes helyet, mérsékelten száraz talajt igényel. A városi környezetet jól tűri. Közepes vízigényű.
Szoliterként alkalmazzuk. Tavasszal erősen vágjuk vissza, a virágzás fokozása érdekében. Kártevője nincs. Az elvirágzott vesszőket érdemes tőből kimetszeni.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Június-Július |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága cm | 350cm |
| Növény várható szélessége cm | 350cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |