Leírás
A Betula pendula long trunk / Csüngő himalájai nyír, egy elegáns, gyors növekedésű lombhullató fa, amelyet főként díszfaként ültetnek parkokba és kertekbe. A fajta a Betula pendula (barkóca nyír, más néven csüngő nyír) nemesített változata, amelyet egyenes, sima, hosszú törzséért és karcsú habitusáért válogattak. Fiatalon kérge barnás, később szürkés-fehér és hámló rétegekben válik le, ami különleges díszértéket ad. Lombja világoszöld, finoman fogazott, háromszög alakú levelekből áll, amelyek ősszel aranysárgára színeződnek.
Magassága elérheti a 10-20 métert, koronája laza, légies, kissé csüngő ágú, de a “Long Trunk” változat jellemzően magas törzset és kisebb, rendezett koronát fejleszt. Fény- és napkedvelő, jó vízáteresztő, enyhén savanyú vagy semleges talajt kedvel. Viszonylag igénytelen, jól tűri a hideget, és városi környezetben is megél, bár a levegőszennyezést mérsékelten viseli.
Szoliterként, utak mentén vagy füves területek központi díszfájaként mutat a legjobban, ahol érvényesülhet szürkés-fehér kérge és légies megjelenése. Metszést nem igényel, de a korona formáját fiatal korban lehet irányítani.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 20m |
| Növény várható szélessége m | 3m |
| Télállósági zőna | 3b -37.2 °C |