Leírás
A Berberis thunbergii Rose Glow / Tarka levelű borbolya, 0,6-0,7 m magas, széthajló ágrendszerű, tövises, gömbölyded, lombhullató bokor. Levelei sötétbordók, rózsaszínnel és fehérrel márványozottak. Apró vörösessárga virágait, április-májusban hozza. Termése hosszúkás apró piros bogyók.
Napos helyre ültessük, mert színét csak a napon hozza ki. Szárazságot jól tűri és a talajjal szemben sem válogatós.
Sövénynek, szoliternek, csoportcserjének is kiváló. Levelei fiatal korban fehér-rózsaszín foltosak, később rózsaszínek vagy lilásak.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Tarka |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 70cm |
| Növény várható szélessége cm | 70cm |
| Télállósági zőna | 5b -26.1 °C |