Leírás
A Berberis thunbergii Red Rocket / Oszlopos vérborbolya, 1,5-2 m magas, oszlopos növekedésű, tövises, lombhullató bokor. Levelei sötétbordók. Apró vörösessárga virágait, április-májusban hozza. Termése hosszúkás apró piros bogyók.
Napos helyre ültessük, mert színét csak a napon hozza ki. Szárazságot jól tűri és a talajjal szemben sem válogatós.
Sövénynek, szoliternek, csoportcserjének is kiváló.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Bordó |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 200cm |
| Növény várható szélessége cm | 70cm |
| Télállósági zőna | 5b -26.1 °C |