Leírás
A Berberis thunbergii Orange dream / Borbolya narancs-vörös, egy elegáns lombhullató cserje, 60 cm magas, a hajtások vékonyak, széles körben nőnek. A levelek nagyon kicsi, lándzsa alakúak, narancs-vörös színűek.
Közepesen vízigényes. Napos vagy félárnyékos helyre is ültethetjük. Száraz időszakban öntözzük. Tápdús talajokat szereti.
Ültethetjük évelők határolására, edénybe, erkélyre és teraszokra. Nagyon szívós fajta, jól tűri a nyírást.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Narancs vörös |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 60cm |
| Növény várható szélessége cm | 80cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |