Leírás
A Berberis media Parkjuweel / Fényes levelű borbolya, 1-1,5 m magas, lapított gömb alakú cserje, levelei fényes zöldek, ősszel élénkvörösre színeződnek, fél-örökzöldek. Virágai sárgák, melyek április végén, májusban nyílnak.
Napos helyet kedvel. A nyári melegekben érdemes gyakran öntözni. Az enyhén savas kémhatású talajokon fejlődik legszebben.
Szoliternek, alacsony sövénynek vagy talajtakarónak alkalmas. Várostűrő. Kiváló talajtakaró
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 150cm |
| Növény várható szélessége cm | 150cm |
| Télállósági zőna | 6a -23.3 °C |