Leírás
Az Asimina triloba / Indián banán, pawpaw, 2,5-3 m magas, lombhullató, törzse sima kérgű, barna színű. Több törzsű cserje, sokfelé ágazó, tömör, piramis alakú, sarjadásra hajlamos. Levelei megközelítik a 30 cm. Nyáron a levelek lefele lógnak, mintha hervadnának. Gyümölcse zöldes-sárga vagy rózsaszínűre érő bogyó, néha megnyúlt, máskor gömbölyű, vese alakú, 20-40 dkg-os méretűre is megnövő. Trópusi jellegű gyümölcse ehető, krémes állagú, íze a banán, mangó és vanília keverékére emlékeztethet.
Igényli a nedves, tápanyagban gazdag, mélyrétegű, enyhén savas talajt. Fiatal korban félárnyékos, védett helyet kedvel, később napos fekvésben fejlődik és terem a legszebben. Hazánkban jól télálló, kártevői és betegségei ritkán vannak.
Csak párban teremnek. Virága kétivarú, a hím és a nős, de nem önporzó. Genetikailag különböző fát szükséges ültetni, 2 különböző oltványt, 1 oltványt és 1 magoncot vagy 2 magoncot. Hazánkban teljesen télállónak bizonyult, savanyú kémhatású talajt és sok vizet kedvel.
Kertészetünkben magonc növények kaphatók, ezért a termések mérete, alakja és íze egyedenként eltérhet, valamint a termőre fordulás ideje is hosszabb lehet az oltványokhoz képest.
Paraméterek
| Érési idő: | Augusztus Szeptember |
| Gyümölcs | Mediterrán gyümölcsök |
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 300cm |
| Növény várható szélessége cm | 300cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |