Leírás
Az Albizia julibrissin Rouge de Tuilière / Pirosas virágú selyemakác, mediterrán jellegű, zöld, ernyős lombú és nyáron, piros színen virágzó, különleges virágú díszfa. A pirosas virágú selyemakác 6-8 méteres, gyors növekedésű, ernyő alakú kisebb méretű fa. Júniustól szeptemberig több hullámban nyílik sokporzós piros porzószálaktól borzas, illatos, díszes virágcsomói. Virágzáskor a méhek előszeretettel látogatják.
Védett, napos, meleg helyet kedvel, mérsékelten száraz talajt igényel. Bármilyen talaj, még a sós is megfelelő számára. Korábban fagyérzékenynek tartották.
Termékeink konténeres termesztésűek, ezért fagymentes időszakban bármikor kiültethetők. Nevelhető belőle fa, bokor.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Június-Szeptember |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága m | 8m |
| Növény várható szélessége m | 6m |
| Télállósági zőna | 6b -20.6 °C |