Leírás
Az Acorus calamus Variegatus / Csíkos kálmos, mereven felálló, hosszában csíkos kardszerű levelei igen dekoratívak. Kisujjnyi, érdekes sárgászöld virágait nyáron hozza. Ujjnyi vastag gyöktörzse, vízszintesen kúszik, telepeket alkotva a földbe.
Nem terjeszkedik agresszívan. Napos, félárnyékos helyre ültessük. Meszes, vagy kissé savanyú, mocsaras talajba ültessük.
Ajánlott vízmélység: 0-20 cm
A kifejlett növény magassága: 60-80 cm
A virágszárat megjelenésekor célszerű visszavágni, különben a levelek visszahúzódnak. Ősszel távolítsuk el az elhalt leveleket, és az elhalt virágokat.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Tarka |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Június-Július |
| Vízigény: | Vízigényes |
| Ajánlott vízmélység cm | 20cm |
| Növény várható magassága cm | 80cm |
| Növény várható szélessége cm | 80cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |