Leírás
Az Acer shirasawanum Jordan / Aranysárga Juhar, egy különleges felfelé törő habitusú, 4m magas kis fadíszfa. A levelek legyező alakúak, kihajtáskor aranysárgák, nyáron élénksárgára változnak, majd ősszel narancsos, piros szélekkel.
Jó vízelvezetésű talajba, rendszeresen öntözzük. Lassan növő fa. A levél színe a legjobb részleges árnyékban, bár a teljes napsütést is elviseli. A levelek megperzselését a talaj nedvességének hiánya vagy a túlzott napsütés okozhatja.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Sárga |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 400cm |
| Növény várható szélessége cm | 400cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |