Leírás
Az Acer platanoides Royal Red / Vöröslevelű korai juhar, gömbölyded, széles, kúpalakú koronájú díszfa, mely 10-15 m magasságra is megnő. Kihajtáskor széles, ráncos felületű levelei, sötétvörös színűek, melyek 10-15 cm nagyságúak. Később fénytelen,-vörössé válnak. Sárga, szép, virágai vannak.
Feltétlenül napos helyet igényel. Az alapfajtánál (Acer platanoides) valamivel lassabban növekszik. Normál talajt és közepes vízellátást kíván. Nem igényel rendszeres tápanyagutánpótlást.
Tavasztól – őszig, igen mutatós színfoltja lehet, parkoknak, kerteknek. Koronaalakító metszést fiatal korában igényel. Betegségekkel szemben ellenálló díszfa fajta. Alkalmas utcafának, szoliter fának.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Vörös |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 15m |
| Növény várható szélessége m | 8m |
| Télállósági zőna | 4b -31.7 °C |