Leírás
Az Acer platanoides Crimson King / Vérjuhar, bordó levelű juhar, gömbölyded, széles, kúpalakú koronájú díszfa, mely 14-18 m magasságra is megnő. Kihajtáskor széles, ráncos felületű levelei, sötétbarnás színűek, melyek 10-15 cm nagyságúak. Később fénytelen, feketés-vörössé válnak. Vörös, szép sárga porzójú, virágai vannak.
Feltétlenül napos helyet igényel. Az alapfajtánál (Acer platanoides) valamivel lassabban növekszik. Normál talajt és közepes vízellátást kíván. Nem igényel rendszeres tápanyagutánpótlást.
Tavasztól – őszig, igen mutatós színfoltja lehet, parkoknak, kerteknek. Koronaalakító metszést fiatal korában igényel. Betegségekkel szemben ellenálló díszfa fajta. Alkalmas utcafának, szoliter fának.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Bordó |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 18m |
| Növény várható szélessége m | 8m |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |