Leírás
Az Acer palmatum Ueno Yama / Sárgászöld levelű Japán juhar, 3-4 méter magas, lassú növekedésű kis fa, vagy bokor. A levelei mélyen ötkaréjosak, tavasszal ragyogó narancssárgaként, piros szegéllyel. Ez gyakran élénk narancssárga megjelenést kölcsönöz a kihajtáskor. Ez a tavaszi szín élénk sárgászöldre, majd nyárra közepes zöldre érik. Őszi színe az élénk narancstól a vörösig terjed. Koronája ernyő formájú, többnyire szabálytalan.
Az agyagos, homokos talajt kedveli. Napra, vagy félárnyékba ültessük. Nagy melegben sok vizet igényel, szereti a páradús környezetet.
Japán díszkertek kedvelt növénye.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 400cm |
| Növény várható szélessége cm | 300cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |