Leírás
Az Acer palmatum Iyoshi / Tarka levelű Japán juhar, 2 méter magas, lassú növekedésű kis fa, vagy bokor. A levelei mélyen ötkaréjosak, tavasszal rózsaszínen hajt, majd a levelek zöldek, fehér széllel. Nyáron a fának zöld és fehér levelei vannak, rózsaszín hajtásokkal.
Az agyagos, homokos talajt kedveli. Napra, vagy félárnyékba ültessük. Nagy melegben sok vizet igényel, szereti a páradús környezetet.
Kompakt marad, így tökéletes egy kisebb kertbe vagy más növények közötti rés kitöltésére.
Paraméterek
| Helyigény | Félárnyék |
| Lomb szín | Tarka |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 200cm |
| Növény várható szélessége cm | 200cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |