Leírás
Az Acer palmatum Inaba Shidare / Szeldelt levelű vörös Japán juhar, 2-3 méter magas, lassú növekedésű kis oltvány fa, vagy bokor. A levelei finoman szeldeltek, kihajtáskor vörös, ősszel karmazsin vörös színűek. Koronája ernyő formájú, többnyire szabálytalan.
Az agyagos, homokos talajt kedveli. Napra, vagy félárnyékba ültessük. Nagy melegben sok vizet igényel, szereti a páradús környezetet.
Japán díszkertek kedvelt növénye. Szoliterként ültessük, szép szeldelt leveleivel díszít.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Vörös |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 300cm |
| Növény várható szélessége cm | 300cm |
| Télállósági zőna | 6a -23.3 °C |