Leírás
Az Acer palmatum Crispifolium / Törpe japán juhar, Shishigashira, 2-2.5 méter magas, kompakt, ernyő formájú, lombhullató fa sűrű, csavart, hullámos, mélyen karéjos, közép-sötétzöld levelekkel, amelyek ősszel narancssárgára és pirosra változnak.
Az agyagos, homokos talajt kedveli. Napra, vagy félárnyékba ültessük. Nagy melegben sok vizet igényel, szereti a páradús környezetet.
Japán díszkertek kedvelt növénye.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 250cm |
| Növény várható szélessége cm | 150cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |