Leírás
Az Acer palmatum Bi Hoo / Sárga törzsű Japán juhar, 4-6 méter magas, lassú növekedésű kis fa, vagy bokor. A levelei mélyen ötkaréjosak, zöldek a lombhulláskor sárgás színűek, vesszői sárga színűek. Koronája ernyő formájú, többnyire szabálytalan.
Az agyagos, homokos talajt kedveli. Napra, vagy félárnyékba ültessük. Nagy melegben sok vizet igényel, szereti a páradús környezetet.
Japán díszkertek kedvelt növénye. Őszi lombszíne varázslatos.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 500cm |
| Növény várható szélessége cm | 300cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |