Leírás
Az Acer Negundo Flamingo / Tarka levelű zöld juhar, középerősen növekedő (4-5 m magas, 3-5 m széles) kis koronájú fa, vagy nagy bokor. Frissen kihajtó levelei flamingó rózsaszínek. Nyár közepén megváltoznak a levelek, közepe halványzöld, szegélye pedig fehér színű lesz. Virágai sárgászöld színűek, kétlaki, áprilisban, lombfakadáskor nyílnak. Termése szárnyas, az alapfajnál kicsit apróbb termésű fürtökben lógnak.
A nedves környezetet szereti és feltétlenül félárnyékos helyet válasszunk számára, mivel a tűző napon levelei nyáron megperzselődhetnek. Üde talajba ültessük, de a meszes talajokat is tűri. Intenzív lombszínre, színeződésre csak napos fekvésben, félárnyékban számíthatunk. Mélyárnyékban visszazöldül.
Kertbe, parkokba, szoliterként, edényes növényként díszítésre, de utcai sorfának is alkalmas. Az erős hajtásnövekedés megtartása érdekében időről-időre érdemes erősen megmetszeni.
Fontos tudnivaló szabadgyökeres növényeinkről
A szabadgyökeres növények érzékenyebbek az ültetési és gondozási körülményekre, ezért eredési arányuk statisztikailag alacsonyabb lehet, mint a konténeres vagy földlabdás fáké. Az ültetés utáni siker számos külső tényezőtől függ, így az esetlegesen meg nem eredt növényekért felelősséget nem tudunk vállalni. Kérjük, az átvételkor észlelt hibákat haladéktalanul jelezze, a későbbi reklamációkat nem tudjuk elfogadni.
Köszönjük megértésüket!
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Tarka |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 5m |
| Növény várható szélessége m | 4m |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |