Leírás
Az Acer davidii Viper / Közép-kínai juhar, Kígyókérgű juhar lombhullató fa végleges magassága 8-12 méter. Levei élénk zöld színűek, melyek ősszel narancssárgára színeződnek. Lombhullás után pedig a zöld fehéren erezett kérge díszíti. Halványsárga virágai májusban nyílnak. A virágok édes illatukkal vonzzák a méheket.
Tápdús, jó vízelvezetésű talajba ültessük, A napos vagy félárnyékos helyet kedveli.
Japán díszkertek kedvelt növénye.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 12m |
| Növény várható szélessége m | 6m |
| Télállósági zőna | 6a -23.3 °C |