Leírás
Az Acer conspicuum Red Flamingo / Vörös flamingó juhar lombhullató cserje végleges magassága 2,5-3 méter. Levei nagyon különlegesek, fehér-rózsaszín és zöld színűek, melyek ősszel narancssárgára színeződnek. Lombhullás után pedig a vörösesen erezett kérge díszíti.
Tápdús, jó vízelvezetésű talajba ültessük, A napos vagy félárnyékos helyet kedveli.
Japán díszkertek kedvelt növénye.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Tarka |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 300cm |
| Növény várható szélessége cm | 200cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |