Leírás
Az Acer campestre / Mezei juhar, kisebb termetű, (10-15 m magas, 5-7 m széles) lombhullató fa. Koronája sűrű, szabályos gömbölyded, sokszor terebélyes. Kérge mélyen repedezett, apró pikkelyekben hámlik. Leveli felül fénytelen sötétzöldek, a fonákjuk világosabb, enyhén pelyhes.
A tápanyagban gazdag vályog- vagy törmeléktalajokon érzi jól magát. Virágai áprilisban, a levélrügyek kipattanásával egy időben nyílnak. Levelei ősszel aranysárgára sárgulnak. A termős és porzós virágai ugyanazon a fán, de külön, kevés virágot tartalmazó, laza, molyhos kocsányú bugákban nyílnak.
Kertbe, parkokba, szoliterként, de utcai sorfának is alkalmas. Nyírt sövény is nevelhető belőle.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 15m |
| Növény várható szélessége m | 6m |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |