Leírás
A Sophora japonica Pendula / Csüngő japánakác, törzsbe oltott, csüngő ágrendszerű boltozatos koronájú, középerős növekedésű, pillangósvirágúak családjába tartozó, lombhullató fafaj. Páratlanul szárnyasan összetett leveleit 7-19 ovális vagy elliptikus levélke alkotja, a rügyek mellett két pálhatövissel. A tizenöt évet megért példányok kezdenek hozni, fehér virágokat.
Napos helyet kedveli, humuszban gazdag, jó vízháztartású talajba ültessük. betegségekkel szemben ellenálló.
Nagyobb kertek, parkok, kiemelt helyeire, szoliternek ültessük.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Június-Augusztus |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 3m |
| Növény várható szélessége m | 3m |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |