Leírás
A Sophora japonica / Japánakác vagy másnéven közönséges pagodafa egy 20-25m magas, hatalmas gömbölyded koronájú lombhullató fa. Koreából származik. A növény jótékony hatásait a kínai gyógyászatban is alkalmazzák.
Pillangósvirágúak családjába tartozó, lombhullató fafaj. Páratlanul szárnyasan összetett leveleit 7-19 ovális vagy elliptikus levélke alkotja, a rügyek mellett két pálhatövissel. A tizenöt évet megért példányok kezdenek hozni, sárgás-fehér virágokat.
Nagyobb kertek, parkok, kiemelt helyeire, szoliternek ültessük.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Július-Augusztus |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 25m |
| Növény várható szélessége m | 15m |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |