Leírás
A Salix purpurea Gracilis / Uráli csigolyafűz, 100-150cm-re növő cserje. Vékony vesszői kezdetben felfele nőnek és miután elérte az adott magasságot, gömb formát vesz fel. Levéli keskenyek, ezüstös szürkék.
Virág 3 cm-es barkavirágzat. Virágzási idő Március – április. Termés sokmagvú, több kopácsú tokokból álló füzér. A magvak alig 1 mm hosszúak, zöldesbarnák. Erősen fény- és vízigényes.
Alkalmazhatjuk tópartra, nagy tömegben nyíratlan sövényként, vagy egyenként szoliternek ültetve, illetve ágyásokba más, alacsony növényekkel társítva.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Vízigényes |
| Növény várható magassága cm | 150cm |
| Növény várható szélessége cm | 150cm |
| Télállósági zőna | 3a -40 °C |