Leírás
A Juniperus communis Gold Cone / Sárga oszlopos boróka, 3-4 m magas szabályos, keskeny oszlop alakú örökzöld. Lombszíne napon aranysárga vagy kénsárga, elsősorban a fiatal hajtásoké, árnyékban bezöldül. Lassú növésű, viszonylag igénytelen fajta. Sűrű, tömött ágrendszerű.
Szélsőséges talajviszonyokat is jól tűri. Szárazságtűrő növény. Lombszínét csak napon tartja meg.
Kiváló szoliter, vagy sziklakerti növény.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Sárga |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 0.6m |
| Növény várható szélessége m | 4m |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |
| Fényigény | Teljes napsütés |
| Vízigény | Közepes vízigényű |
| Télállóság | Zóna 5a -28.9 °C. |