Leírás
Az Ilex crenata Glory Gem / Csipkéslevelű magyal, 90-120 cm magas, kompakt, lassú növekedésű örökzöld cserje.Levelei aprók, oválisak, a levélhossz 1-2 cm között változik, a levélszél pedig alig észrevehetően csipkézett.
Napos helyre ültessük. Talajok közül a jó vízáteresztő, üde talajokat kedveli. Meszes talajba ültetve levelei sárgulni kezdenek.
Fekete, fényes bogyói nem ehetőek. Egyszerűen gondozható, és alkalmas a buxus helyettesítésére is a kertben, köszönhetően jó nyírhatóságának, valamint kicsi, ovális, sötétzöld színű, csipkézett szélű leveleinek. Nyírott sövénynek, szoliternek is alkalmas.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 120cm |
| Növény várható szélessége cm | 120cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |