Leírás
Az Ilex aquifolium Variegatum / Tarkalevelű magyal Levele sötétzöld, bőrszerű, fényes, sárgás-fehér tarka, a széle csavart tüskés. Fehér virágát áprilisban hozza. Termése nagy, piros, bogyós, de emberi fogyasztásra nem alkalmas. 3-4 m magas, sűrűn ágas örökzöld cserje.
Tápdús talajba, napos vagy félárnyékos helyere ültessük. A tavaszi vágás támogatja a növekedést, a nyári vágást pedig alakításhoz használjuk. Fagyálló, de tartósan súlyos fagyok idején a fiatal növekedések megfagyhatnak.
Dekoratív szoliter növény.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Tarka |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 150cm |
| Növény várható szélessége cm | 100cm |
| Télállósági zőna | 6a -23.3 °C |