Leírás
A Fraxinus angustifolia Raywood / Keskenylevelű kőris, Amerikai kőris 20-25 magas, fiatalon karcsú kúp alakú, később kiszélesedő koronájú fa. Hajtásai, vesszői vékonyak, a levelek feltűnően keskenyek, sötétzöldek, lombja ősszel fénylő lilás pirosra színeződik.
Vizes talajt kedvel ( a pangó vizet is bírja), de némi szárazságot is elvisel. Talajigénye, átlagos kerti talaj. Napos helyre ültessük.
Utak, utcák fásítására, szoliternek ajánlott. Várostűrése nagyon jó. Különlegessége az őszi lombszíne.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 25m |
| Növény várható szélessége m | 15m |
| Télállósági zőna | 6a -23.3 °C |