Leírás
A Crataegus monogyna 'Stricta' / Oszlopos galagonya magas, keskeny, oszlopos formájú 4-6 méter magasra megnövő fa. Koronája sűrű és tömör, erős ágai vannak. Tavasszal fehér virágokkal borul, amelyek édes illatúak. Ősszel piros bogyós termést hoz.
A napos helyet kedveli. Tápanyagban gazdag, jó vízelvezetésű talajokat igényel, de szárazabb talajon is megél. Mérsékelt vízigényű, szárazságot elviseli, de az aszályos időszakokban öntözést igényelhet. Fagy- és szélálló, valamint városi környezetben is jól tűri a szennyezett levegőt.
Összességében egy dekoratív, kis kertekbe is ideális, könnyen karbantartható fa, amely kiváló választás élő sövényekhez is.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 6m |
| Növény várható szélessége m | 3m |
| Télállósági zőna | 3a -40 °C |