Leírás
Az Acer palmatum Osakazuki / Zöld levelű Japán juhar, 4-5 méter magas, lassú növekedésű kis fa, vagy bokor. A levelei mélyen ötkaréjosak, zöldek, lombhulláskor skarlátvörösre színeződnek. Koronája ernyő formájú, többnyire szabálytalan.
Az agyagos, homokos talajt kedveli. Napra, vagy félárnyékba ültessük. Nagy melegben sok vizet igényel, szereti a páradús környezetet.
Japán díszkertek kedvelt növénye.
Paraméterek
| Helyigény | Félárnyék / Árnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 500cm |
| Növény várható szélessége cm | 400cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |